Prejsť na obsah

Búranie mýtov

Diabetikinfo
Publikoval v Ja a diabetes ·

Tak a sviatky sú za nami. Po nastúpení na váhu som vyhodila všetko suché pečivo, lebo čo oči nevidia, žalúdok nebolí. Aj Vy ste mali pred sviatkami nutkanie upiecť čo najlepšie a čo najchutnejšie zákusky pre celú rodinu a po sviatkoch ste si povedali, že na budúci rok, už toľko nepečiete?  U nás je to každý rok. Pred sviatkami si s dcérou robím zoznam, čo napečieme a potom len tak nenápadne pridávam. Tento rok som napiekla „iba štyri“ druhy sladkých pokušení. Dúfam, že na nadchádzajúce sviatky skončím s tromi druhmi. Najlepšie je, že si myslím, akú radosť urobím rodine a hlavne mojej dia-celi dcére. A ona, nechce jesť sladké, chce jesť ovocie a nanajvýš si počas hypa dať niečo „sladké“.  Nastupuje nová generácia diabetikov, ktorí začínajú  búrať mýtus a tom,  že  diabetici by radi jedli maškrty, ale nemôžu. Zisťujem, že keď je dieťa naučené jesť zdravo a pravidelne , nepotrebuje mať plné misy.
Keď sa moje dieťa stalo členom diabeticko-celiatickej  rodiny, jedna z prvých vecí, ktorá ma napadla, že nebude môcť jesť , to čo doteraz. Keď to hodnotím spätne, tak zisťujem, že nebyť toho, že je celiatik, tak by mala možnosť všetko dobré a zdravé jesť. Dokonca pravidelne. Nie, že by celiatici nejedli dobre a zdravé veci, ale je tam predsa len také malé obmedzenie
lepok.  Nuž a tu sa búra ďalší mýtus, že naše deti nemôžu jesť dobré jedlo.
Sviatky  sú zaťažkávacie obdobie nie len pre nich, ale aj pre nás dospelých. Nakoniec naše deti sa držia zaužívaného štandardu, ale nie som presvedčená o nás,  ich rodičov.  Som rada, že deti svojim prístupom k zdraviu, k životospráve a životnému štýlu prirodzene búrajú mýty a diabete.


Všetko dobré v Novom roku
Praje Ľubica Pilková   
Návrat na obsah