Prejsť na obsah

Kto sme

Dovoľte, aby som Vám predstavila Občianske združenie Diabetikinfo.sk. Vznikli sme v roku 2009 s cieľom pomáhať, vzdelávať a šíriť osvetu v oblasti prevencie a spôsobu života s ochorením diabetes mellitus. Združujeme deti a ich rodičov, ktorých spája spoločná diagnóza diebetes mellitus 1.typu.  Prostredníctvom portálu  www.diabetikinfo.com sa snažíme osloviť čo najširší okruh ľudí a pomôcť im a ich blízkym pri zvládaní tohto ochorenia. Vytvárame priestor pre diskusiu, výmenu informácií a  získavanie nových poznatkov v danej oblasti.

Na našej stránke nájdete rady a skúsenosti pre novozistených diabetikov, ale aj pre tých, ktorí už niejakú dobu žijú s diabetom. Základné informácie si tu nájdu aj tí, ktorým sa k diabetu pridružila aj celiakia. Nezabudli sme ani na recepty a všeobecné informácie o potravinách.

Naše občianske združenie organizuje raz mesačne stretnutie „Čaj s diabetom“, kde je možnosť sa neformálne porozprávať s odborníkom  a vymeniť si informácie a skúsenosti s inými rodičmi. Začali sme tradíciu Rekondičných pobytov pre rodičov a deti s diabetom. Medzi naše deti každý rok zavíta Mikuláš, lebo vie, že sú to dobré a šikovné deti. Pre tých, ktorí nás ešte nepoznajú pripravujeme tlačené publikácie, ktoré sa snažíme poskytovať odborníkom.

Chcete sa stať členom OZ diabetikinfo? Vyplnte  prihlášku a pošlite ju na mail pilkova@diabetikinfo.com. Členský poplatok je 10E na rok.

Všetky podstatné informácie nájdete aj na sociálnej sieti Facebook pod názvom „diabetikinfo.sk“. Ak sa chcete zoznámiť aj s inými rodičmi, ktorí majú dieťa s diabetom, navštívte skupinu „ Dia mamičky“.Milí návštevníci stránky diabetikinfo,

tak ako som už písala na stránke Som diabetik, diabetes Vám možno v začiatkoch príde ako nepozvaný hosť. Ale po čase, keď sa s ním spoznáte a začnete ho akceptovať, prestanete ho vnímať ako zlo. Stáva sa súčasťou Vašej rodiny. Dúfam, že aj za pomoci našej stránky uvidíte diabetes inými očami.

Veľa zdravia a radosti zo života Vám i Vašim deťom praje                                                                                                                                          Ľubica Pilková

                                                                                                                               predseda občianskeho združenia

Návrat na obsah