Prejsť na obsah

Som diabetik

Diabetes prichádza a neberie ohlad na rasu, postavenie, vek, vierovyznanie a politickú príslušnosť. Prichádza bez upozornenia ako nepozvaný hosť a zostáva v rodine po celý život. Málo kto z nás mal relevantné informácie o tomto ochorení, pred jeho príchodom. Teraz je na nás , aby sme seba, svoje deti a okolie naučili toto ochorenie zvládať a správne reagovať pri mimoriadnych situáciách.

Prinášame Vám praktické rady a skúsenosti, ktoré Vám uľahčia začiatky s diabetom a pomôžu pri riešení rôznych životných situácií spojených s diabetom. Nájdete tu rady nielen pre novozistených diabetikov - Život s diabetom, ale aj skúsenosti a informácie pre tých, ktorí už niejaký ten piatok s diabetom žijú - Život s inzulínovou pumpou. Z každého rošku trošku nájdete - Všeobecne.

Diabetes je síce celoživotné ochorenie, ale naše deti s ním dokážu plnohodnotne žiť. Deti s diabetom sú veľmi šikovné, rozumné a častokrát dokážu oveľa viac ako ostatní. Diabetes nie je katastrofa, ale životný štýl.Návrat na obsah