Prejsť na obsah

S diabetom trochu inak

Informácie > Všeobecné > Informacie OZ

Milí rodičia,  OZ diabetikinfo otvara ďalšie kolo  S diabetom trochu inak.


Začiatky s diabetom sú veľmi náročné. Rodič sa musí naučiť skĺbiť veľa faktorov (vplyvy inzulínu, sacharidov, pohybu,..), aby dosiahol dobrú kompenzáciu dieťaťa. Pri menších deťoch, ktoré nevedia popísať svoje pocity, musí robiť neustále kontrolné merania, aby mal istotu, že dieťa nemá hypoglykémiu. Aj napriek veľkej snahe a neustálim meraniam glukózy z krvi, nepoznáme, čo sa deje v tele dieťaťa. Momentálne jediný prostriedok, ktorý nám to umožňuje, je kontinuálne meranie glukózy pomocou senzora.
OZ diabetikinfo prostredníctvom projektu S diabetom trochu inak ,  chce pomôcť rodičom a deťom, ktorí sú v diabete na štartovacej čiare, spoznať ich diabetes. Dieťaťu poskytujeme po dobu troch mesiacov za minimálnu úplatu senzory, vysielač a prímač.

 Podmienky pre  zaradenie do projektu:

  • vyplnený nižšie uvedený formulár
  • novozistený diabetik, vek do 10 rokov, v prípade iných závažných zdravotných komplikácií je možné zaradiť aj staršie dieťa

Celkový počet na tri mesiace je 30 detí. Ak máte záujem spoznať diabetes svojho dieťaťa, vyplnte nižšie uvedený formulár. Následne Vás budem kontaktovať telefonicky.Ľubica Pilkova
Občianske združenie diabetikinfo.sk spracúva Vaše osobné údaje (meno, priezvisko, adresa, email, telefón) iba za účelom vybavenia Vašej prihlášky. Vaše údaje budú spracované v interných systémoch poučeným pracovníkom po dobu 1 roka a nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám.

Súhlasím

Návrat na obsah