Prejsť na obsah

Moje dieťa v škole

Informácie > Život s diabetom

V čase písania týchto riadkov je moja dcéra druháčka na základnej škole. Diabetes dostala, keď mala päť rokov, takže sa stal jej verným spoločníkom už vtedy, keď bola predškoláčka. Posledných pár mesiacov v škôlke mala glykémie veľmi pekné, až mi bolo ľúto, že tam už nebude chodiť. A priznám sa, celé leto pred nástupom do školy som mala veľké obavy, ako to zvládneme, ako budú reagovať glykémie a či sa nám podarí dosiahnuť to, čo sme veľmi chceli obidve aby mohla zostávať aj v družine (do škôlky chodila len na pol dňa, po obede som ju brala domov).

A ako to dopadlo? Musím povedať, že vysoko nad moje očakávania
glykémie zistili, že im pravidelný školský režim maximálne vyhovuje (dôkazom toho je aj to, že glykovaný hemoglobín sa nám podarilo zlepšiť o 2%, bez toho, že by sme mávali často hypoglykémie), dcére sa v škole veľmi páči a s nadšením chodí aj do družiny. Bez skvelej tímovej práce s ňou by sa nám to ale dosiahnuť nepodarilo - už veľakrát som sa presvedčila, že sa môžem na ňu absolútne spoľahnúť, pretože je neuveriteľne disciplinovaná, čo sa týka jej režimu. Často jej to pripomínam, aby vedela, že dobré glykémie sú aj jej zásluhou.


 Chceme sa s Vami  podeliť s našimi skúsenosťami, ktoré sme získali za necelé dva roky. Pre lepšiu orientáciu som ich rodelina na:Skúsenosti, ktoré ste práve dočítali, sa osvedčili nám. Určite nemôžu univerzálne fungovať u všetkých, ale možno budú inšpiráciou pre iné mamičky, ktoré si, rovnako ako my pred dvomi rokmi, zatiaľ ešte vôbec nevedia predstaviť, ako ich dieťa s diabetom zvládne nástup do školy.Návrat na obsah