Prejsť na obsah

Čučoriedková torta

Recepty > dia pečenie

Suroviny sú na tortovú formu o priemere 33cm
Cesto:
(original recept boli použité Oreo sušienky, ja som zvolila pečené cesto)
5ks vajíčok
5Pl ZERO cukor
4Pl múky (celiatická verzia MIX C)
1Pl kakaa
½ PDP
Plnka:
0,5kg jemného tvarohu
2ks šľahačkovej smotany
50g ZERO cukor
1Pl citrónovej šťavy
1Ks želatínový stužovač
1Ks čučoriedkový džem
1Pl rumu ( ja som použila koňak)
Čučoriedky na ozdobenie
1Ks tortová želatína priesvitná

Postup:
Cesto:
Celé vajíčka vymiešať do peny s ZERO cukrom. Pridať múku, PDP, kakao, poriadne vymišať. Do vymastenej tortovej formy vyliať cesto a dať ho piecť na 180 stupňov cca 15minút. Závisí od trúby.
Cesto nechať poriadne vychladnúť.    
Plnka:
Tvaroch rozmiešať s ZERO cukrom, pridať citrónovú šťavu a zase premiešať. Šľahačku vyšľahať do tuha. Primiešať do tvarohu. Práškovú želatínu si pripravíme podľa návodu. (100ml vody, primiešať práškovú želatínu, poriadne rozšľahať metličkou) Do želatíny pridávame po polievkových lyžiaciach tvarohovu plnku a poriadne rozmiešame.
Džem si rozmiešame s rumom, alebo koňakom.
Na vychladnuté cesto nanesieme polovicu tvarohovej plnky, potrieme džemom  a nakoniec dáme druhú časť tvarohovej plnky. Dáme do chladničky schladiť.
Pripravíme si želatínu na ozdobenie torty. Postupujte podľa návodu. Ja som do želatíny pridala čučoriedkovú šťavu. V originál recepte je uvedené par kvapiek, ja som nešetrila. . Keď je želatína hotová, chvíľu ju ešte miešame, aby trošku vychladla, tak cca 5minút. Vychladenú tortu ozdobíme čučoriedkami a želatínou. Necháme ešte v chladničke stuhnúť.

Možno sa vám zdá  celý postup komplikovaný, alebo zdĺhavý. Opak je pravdou, tortu mate do hodinky urobenú. Konzumovať ju odporúčam až po dvoch hodinách.        

Návrat na obsah