Prejsť na obsah

Orechová roláda bez múky

Recepty > dia pečenie

Suroviny na veľký plech:
Cesto:
160g -mletých vlašských orechov
6 vajcia
3Pl bieleho jogurtu
60g cukru trstinový cukor ( je možné použiť aj Zero, xylitol, sukrin)  
1Pl kakao
1 prášok do pečiva
štipka soli

Plnka :
500ml smotany na šlahanie
100g biela čokoláda
1 balenie mascarpone
40g mletých orechov
40g horúceho mlieka
1PL rumu

Plnku som použila aj na potretie rolády. Ak niekto chce skôr zvoliť čokoládový povrch, tak si urobí o polovicu menšie množstvo plnky.

Postup cesto:
Oddelíme žltka od bielkov, bielky vyšlaháme so štipkou soli  do tuhej peny a dáme do chladu. Žĺtky vymiešame spolu s cukrom do hustej hmoty, pridáme biely jogurt, primiešame. Do mletých orechov si zamiešame prášok do pečiva a jednu polievkovú lyžicu preosiateho kakaa. Pridáme do zľtkovej masy, premiešame a na záver pridáme tuhý snech. Na plech si dáme pepier na pečenie, vylejeme cesto a dáme piecť do vyhriatej trúby pri teplote 185 stupňov. Pečieme cca 30 minút (urobíme skúšku špáradlom). Vyberieme a necháme mierne vychladnúť. Cesto zlolujeme do rolády a necháme úplne vychladnúť.
Postup plnka :
Smotanu zohrejeme, nesmie vrieť, roztopíme čokoládu a dáme dobre vychladnúť. Najlepsie je si ju pripraviť deň vopred, aby smotana s čokoládou dobre vychladla. Mleté orechy zalejeme horucim mliekom a dobre premiešame a tiež necháme vychladnúť.  Chladnú smotanu vyšľaháme, pridáme orechovú masu, premiešame a nakoniec mascarpone a rum. Zase dobre premiešame.

Roládu rozvinieme, natrieme krémom a opatrne zvinieme. Kto chce moze natrieť aj vrch. Dáme na par hodín do chladu a môžme podávať.


Návrat na obsah